ALTERNATİF DOĞUŞ GAZETESİ ÇTN Yapım & Ajans

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BÜLENT KERİMOĞLU, HALKTAN KOPUK SİYASİ BİR SİMA

BÜLENT KERİMOĞLU, HALKTAN KOPUK SİYASİ BİR SİMA

Tarih 05 Mayıs 2012, 17:40 Editör ADG

BÜLENT KERİMOĞLU, HALKTAN KOPUK SİYASİ BİR SİMA

 

BÜLENT KERİMOĞLU, HALKTAN KOPUK SİYASİ BİR SİMA

Genel ve yerel siyasetten tanıdığımız seçimler döneminden sık sık konuşulan isimler arasında olan Dr. Bülent Kerimoğlunun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığına adaylığını açıklamış olduğunu öğrendik. Esenyurt zemininden tanıdığımız ve politik kurnazlığıyla algılamış olduğumuz Bülent Kerımoğlu’nun buna yeterli olup olmadığını belirtmeye çalışacağız.

Hiçbir şey vermeden her şeyi isteyen Bülent Kerimoğlu

Siyasete başlarken sadece kendi çıkarlarını öne alan ve bunun üzerinden siyaset yapan bir isim olduğunu az çok biliyoruz. Siyasi manevraları oldukça güçlü olan ve sadece merkezi boyuttaki referanslarını kullanmaya çalışan Bülent Kerimoğlu’nun geçmiş dönemlerde halktan nasıl kopuk olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Esenyurt zemininde yetişen ama Esenyurtta hiçbir çakılı çivisi olmayan sadece kendi popülaritesini yükseltme amacındadır. Karizmatik bir duruşa sahip olmak siyaset için yeterli değildir. Bunun yanında bilgi, birikim ve donanım eksikliği olan Kerimoğlu’na halkın bakış açısıda zaten alenidir. Her fırsatta kusursuz olduğunu belirten ancak istediği yere bir türlü gelemeyen Kerimoğlu en son il başkanlığına açıklamış olduğu adaylığıyla yerel seçimlerde yerel iktidara oynamayı hedeflemektedir. Kendisini ispatlama çabası içinde olması ve birilerinin gözüne girme isteği kesinlikle başarı getirmeyecektir.

Kendi babası üzerinden siyaset atağı geliştiren bir isim Bülent Kerimoğlu

Kendi babası üzerinden siyaset atağı geliştiren ve kendi çevresinin etkinliğinden faydalanmaya çalışan Bülent Kerimoğlu kendi çevresindekilerin tepkisinin de farkında değildir. Hiçbir şey vermeden her şeyi isteyen Bülent Kerimoğlu’na oldukça uyanık bir halk potansiyelinin olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Bülent Kerimoğlu’nun başarısızlığını başarı olarak gösteren genel merkez

Öncesine gidelim ve Esenyurt’ta Belediye Başkanlığına adaylığını koyduğu döneme gidelim. Yerel iktidara aday olurken yetersizliği herkes tarafından bilinmesine rağmen neden aday yapıldığı hala tartışılmaktadır. Bu tartışma süre dursun insanların kafasındaki çelişkiler halen devam etmektedir. Esenyurtta bulunan alevi kitlesine dayanarak kazanma amacı güden Bülent Kerimoğlu’nun halka ve tabana inerek hemen hemen hiç çalışma yapmaması o dönem gözlerden kaçmamıştı. Bülent Kerimoğlu’nun başarısızlığını başarı olarak gösteren genel merkez bu defa genel seçimlerde kendisini milletvekili adayı olarak gösterdi.

Siyasette üst üste başarısız olan Sayın Bülent Kerimoğlu’nun doktorluk mesleğine geri dönmeli

Arka sıralarda yer bulan Bülent Kerimoğlu meclise giremedi. Mutlaka bir yerlere gelmeliyi hesapları içinde olan Kerimoğlu elinde başka alternatif olmadığı için bu defa il başkanlığına aday olup kendi ismini gündeme getirmeye çalışmaktadır. Siyasette üst üste başarısız olan Sayın Bülent Kerimoğlu’nun doktorluk mesleğine geri dönmesini ve halka daha çok fayda sağlamasını öneriyoruz. Siyasete verebilecek hiçbir şeyi kalmayan ve hatta kendisine bile hayrı olmayan Kerimoğlu’nun varoşlarda yaşayan insanlarla daha çok kucaklaşması ve halkın çiğnediği çamur deryalarından geçmesini istiyoruz.

 

Sol siyasete verebileceği hiçbir şeyi olmayan sadece hazıra konan isim Bülent Kerimoğlu

Sol siyasete verebileceği hiçbir şeyi olmayan sadece hazıra konmaya çalışan Bülent Kerimoğlu’nun aktif siyaset hayatına son vererek köşesine çekilmesini diliyoruz. Kendisi siyasetteyken karşındaki arkadaşlarına karşı acımasız olan ve bunları yenmeyi zafer olarak algılayan, şu anki siyasi iktidarla herhangi bir problemi olmadığını düşündüğümüz Kerimoğlu’nu onlar için faydalı olduğunu ama şuan adaylığını bırakmış olduğu il başkanlığı içinse faydasız olduğunu belirtmek istiyoruz.

Halkın onayını almayan, halkı hesaba katmayan hiçbir güç, güç olamamıştır. Kendi rotasını sadece kendi kaderi ekseninde çizmeye çalışan Kerimoğlu’nun halkçı yönünü gelştirmeye çağırıyoruz. Siyasi kurnazlıkları bir tarafa bırakarak küstüğü, küstürdüğü çevreyle yanyana gelerek o konsensüsü oluşturması gerektiğini belirtiyoruz. Kendisine küskün olanların yani kendisinin yarattığı küskünler tayfasının bugün ondan çok daha güzel çalışmalar yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Her adımında mutlaka kendisini düşünerek davranan ve sadece bir çevrenin etki alanını kullanarak siyaset yapmaya kalkışan Bülent Kerimoğlunun başarılı olabilme şansı kesinlikle yoktur. Önce siyaseti incelikleriyle beraber öğrenmesi gerektiğinden yanayız.

Sadece siyaset diyerek ortaya çıkmak mallesef bir şeyleri kurtarmaya yetmiyor. Seçimlerin yakınlaştığı dönemlerde ortaya çıkan ve diğer günlerde simasına yabancı olduğumuz Kerimoğlunun perspektif olarak çok yönlü olması gerektiğini düşünüyoruz.

Sayın Dr. Bülent Kerimoğlu ile ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamalarımızın olacağını belirtiyor halkımızı bu noktada aydınlatma görevinin en yakın temsilcileri olduğumuzu önemle belirtmek istiyoruz.

 

yudali esenyurt yudali manxl gainmax film izle dizi izle mp3 indir

Bu haber 5338 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABERLER

"Katlederek bitiremediler, tutuklayarak da yok edemezler"

"Katlederek bitiremediler, tutuklayarak da yok edemezler"

YORULANLAR DEĞİL, DİRENENLER KAZANACAK

YORULANLAR DEĞİL, DİRENENLER KAZANACAK YORULANLAR DEĞİL, DİRENENLER KAZANACAK
Sevgili okur yeniden merhaba,01 Mayıs 2015

GALERİ

Ups haber v-pills altin çilek

ANKET

En çok hangi haberleri takip ediyorsunuz?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Haber Sistemi Alternatif Doğuş Gazetesi sitesi Haber Sistemi üzerinde çalışıyor, 2007 - 2008 © Haber Sistemi tamamen ÇTN geliştirme araçlarıyla üretildi ve ÇTN YAPIM Desteklidir. Tüm Hakları Alternatif Doğuş Medya Gurubuna aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi